Ciekawostki

 

W roku 2011 zostal pobity Rekord Guinnessa na największą tabliczkę czekolady, ma ona prawie 5450 kg,  blisko metr wysokosci i 6.5 metra dlugosci. Przeciętny człowiek potrzebowałby 450 lat, aby zjeść tak ogromną ilość czekolady.

Po tym jaką czekoladę lubisz można stwierdzić jakim jesteś typem osobowości. Podobno mleczną wolą romantycy, gorzką koneserzy, białą niezdecydowani, z nadzieniem kawowym niecierpliwi, z nadzieniem toffi osoby zmysłowe, a z pomarańczowym osoby odpowiedzialne

Czekolada na goraco: 
Wlej mleko (500ml) oraz śmietankę deserową (250ml) do rondla. Dodaj połamane na kawałki 1 czekolady gorzkiej (100g) i 1 czekolady mlecznej (100g) całość mieszając gotuj na małym ogniu do czasu kiedy czekolada się rozpuści

Największy sklep z czekoladą powstał w Dubaju. Po centrum handlowym jeździ specjalny cukierkowy samochód, a na środku sklepu znajduje się drzewko zrobione z czekolady. Powierzchnia sklepu to aż 900 metrów kwadratowych! 

Wybitny przywódca i strateg Napoleon Bonaparte - cesarz Francuzów pijał filiżankę gorącej czekolady przed każdą bitwą i być może to była tajemnica jego wielkich sukcesów w podbojach całego świata :)

Uzależnienie od czekolady to nie mit, zamilowanie do niej rodzi sie w mózgu, a połączony widok i smak działaja silniej. Jeżeli chcesz zmniejszyć pokusę jedz czekoladę po ciemku:)

Receptura czekolady jako napoju znana jest od IV wieku n.e. Czekoladzie hołdowali Majowie, uznając czekoladę za przysmak Bogów. Napój otaczany był szczególną czcią i pełnił istotną rolę podczas odprawiania świętych rytuałów.

W Portugalii powstala pierwsza na świecie strona internetowa zrobiona tylko z czekolady. Poszczególne elementy zostały wyrzeźbione w prawdziwych blokach białej i ciemnej czekolady, a następnie sfotografowane pod kątem internetu.

W centrum handlowym w Tokio stoi blisko trzymetrowa, czekoladowa rzeźba Davida Beckhama. Pomnik piłkarza powstał z kilkunastu tysięcy tabliczek czekolady i aby uruchomić go przed fanami a raczej fankami z apetytem, został umieszczony w szklanej klatce